BARLA logo

Amateurs/BARLA/Students/NCL


You are in browsing mode and therefore restricted to thumbnail-sized images.
Registered users have access to larger versions of the images.

 

Siddal 6 v. Toronto Wolfpack 14 - RLCC 3rd Rnd - 25/2/17 Brighouse Rangers 26 v. Toronto Wolfpack 28 - Selection Trial - 17/12/16

Featherstone Lions 12 v. Lock Lane 30 - RLCC 4th Rnd - 19/3/16 Featherstone Lions 37 v. South Wales Crusaders 20 - RLCC 3rd Rnd - 27/2/16
Hunslet Parkside 18 v. West Hull 19 - RLCC 2nd Rnd - 13/2/16 East Leeds 0 v. Oulton Raiders 32 - RLCC 1st Rnd - 30/1/16

  Leigh Miners Rangers 22 v. Siddal 20 - NCL Grand Final - 8/11/15
Normanton Knights 22 v. York Acorn 30 - Conf Div 1 Play-Off Final - 8/11/15 Normanton Knights v. Ince Rose Bridge - 31/10/15
Kells v. Pilkington Recs - 24/10/15 Drighlington v. Stanningley - 24/10/15
Hunslet Warriors v. Myton Warriors - 17/10/15 Leigh Miners Rangers 32 v. Wath Brow Hornets 22 - Conference Challenge Tropy Final - 4/10/15
Bradford Dudley Hill v. Blackbrook - 26/9/15 East Leeds v. Leigh Miners Rangers - 19/9/15
Siddal v. Rochdale Mayfield - 12/9/15 Shaw Cross Sharks v. Pilkington Recs - 5/9/15
Hunslet Warriors v. Milford Marlins - 22/8/15 East Leeds v. Siddal - 15/8/15
Normanton Knights v. Kells - 8/8/15 Oulton Raiders v. West Hull - 1/8/15
Siddal v. Hull Dockers - 25/7/15 East Leeds v. Thatto Heath Crusaders - 18/7/15
Lock Lane v. Rochdale Mayfield - 11/7/15 Leigh Miners Rangers v. Wigan St.Patricks - 4/7/15
Featherstone Lions v. Castleford Panthers - 27/6/15 Featherstone Lions 2nds v. East Leeds - 27/6/15
Milford Marlins v. Skirlaugh - 20/6/15 Dudley Hill v. Oldham St.Annes - 13/6/15
Hunslet Club Parkside v. East Leeds - 6/6/15 Wigan St.Patricks v. Egremont Rangers - 30/5/15
Lock Lane v. Leigh Miners Rangers - 16/5/15 Normanton Knights v. Salford City Roosters - 9/5/15
Hunslet Club Parkside v. Drighlington - 2/5/15 Shaw Cross Sharks v. Milford Marlins - 25/4/15
Hunslet Warriors v. Saddleworth Rangers - 18/4/15 East Leeds v. Rochdale Mayfield - 11/4/15
Normanton Knights v Skirlaugh - 28/3/15 Lock Lane v. Egremont Rangers - 21/3/15
Leigh Miners Rangers v. Wigan St.Patricks - 14/3/15 Oulton Raiders 8 v. Normanton Knights 34 - RLCC 3rd Rnd - 7/3/15
Milford Marlins v. Hunslet Warriors - 7/3/15 West Hull 20 v. East Leeds 16 - Steve Precott Challenge - 21/2/15
Hunslet Warriors 8 v. West Hull 24 - RLCC 2nd Rnd - 14/2/15 Lock Lane 64 v. Sharlston Rovers 0 - RLCC 1st Rnd - 31/1/15
Normanton Knights 34 v. Myton Warriors 16 - RLCC 1st Rnd - 31/1/15 Drighlington 12 v. Queens 0 - BARLA Yorkshire Cup Final - 16/1/15

West Hull 20 v. Wath Brow Hornets 8 - NCL Grand Final - 15/11/14 West Hull v. Siddal - NCL Play-Off - 8/11/14
Siddal v. Lock Lane - NCL Play-Off - 1/11/14 Siddal v. Leigh Miners Rangers - 25/10/14
Lock Lane v. Thatto Heath - 25/10/14 Lock Lane v. Wigan St.Judes - 18/10/14
West Hull 36 v. East Leeds 16 - Conference Challenge Trophy Final - 5/10/14 East Leeds v. West Hull - 13/9/14
Hunslet Warriors v. Wigan St.Judes - 20/9/14 Siddal v. West Hull - 13/9/14
Featherstone Lions v. East Leeds - 6/9/14 Shaw Cross Sharks v. Saddleworth Rangers - 30/8/14
Oulton Raiders v. Myton Warriors - 16/8/14 Lock Lane v. Siddal - 9/8/14
Thatto Heath Crusaders v. West Hull - 2/8/14 Dudley Hill v. Ovenden - 26/7/14
Oulton Raiders v. Normanton Knights - 19/7/14 Lock Lane v. Thatto Heath Crusaders - 12/7/14
Siddal v. West Hull - 5/7/14 Castleford Panthers v. Ovenden - 28/6/14
Shaw Cross Sharks v. Dewsbury Celtic - 21/6/14 East Leeds v. Lock Lane - 14/6/14
Normanton Knights v. Oulton Raiders - 7/6/14 XAMAX
Normanton Knights v. Stanley Rangers - 31/5/14 Sharlston Rovers v. Hunslet Old Boys - BARLA National Cup Final - 25/5/14
Yorkshire Ladies v. Lancashire Ladies - 25/5/14 East Leeds v. Leigh Miners Rangers - 24/5/14
Milford Marlins v. Myton Warriors - 10/5/14 Hunslet Warriors v. Egremont Rangers - 3/5/14
Featherstone Lions v. Blackbrook - 26/4/14 Oulton Raiders v. Saddleworth Rangers - 19/4/14
Lock Lane v. Hull Dockers - 12/4/14 Normanton Knights v. Ince Rose Bridge - 5/4/14
East Leeds v. Wigan St.Judes - 29/3/14 Shaw Cross Sharks v. Millom - 22/3/14
Milford Marlins v. Barrow - RLCC 3rd Round - 16/3/14 Stanley Rangers v. Bradford Dudley Hill - 15/3/14
Batley v. Kells - RLCC 3rd Round - 15/3/14 Oulton Raiders v. Rochdale Mayfield - 8/3/14
Siddal v. Lock Lane - 1/3/14 East Leeds v. Leeds Met University - RLCC 2nd Rnd - 22/2/14
West Hull v. Leigh Miners Rangers - Steve Prescott Memorial Trophy - 15/2/14 Pilkington Recs v. Aberdeen Warriors - RLCC 1st Rnd - 1/2/14

Hunslet Old Boys v. Thornhill Trojans - Yorkshire Open Age Final - 28/12/13 Stanningley v. West Hull - Yorkshire U18s Final - 28/12/13
Wath Brow Hornets v. West Hull - NCL Grand Final - 17/11/13 Thatto Heath Crusaders v. West Hull - 9/11/13
Lock Lane v. Egremont Rangers - 26/10/13 East Leeds v. Eccles - 19/10/13
Stanley Rangers v. Saddleworth Rangers - 12/10/13 Leigh Miners Rangers v. Wigan St.Patricks - Conference Challenge Trophy Final - 29/9/13
West Hull v. Wigan St.Judes - Youth League U18 Final - 22/9/13 Blackbrook Royals v. East Hull - Youth League U16 Final - 22/9/13
Lock Lane v. West Hull - 21/9/13 Leigh East v. Shaw Cross Sharks - 14/9/13
Siddal v. Wath Brow Hornets - 7/9/13 Shaw Cross Sharks v. Elland - 31/8/13
Oulton Raiders v. Wigan St.Judes - 17/8/13 Lock Lane v. East Hull - 10/8/13
Hunslet Warriors v. Milford Marlins - 3/8/13 Leigh East v. Elland - 27/7/13
Siddal v. Wigan St.Patricks - 20/7/13 Milford Marlins v. Kells - 13/7/13
Oulton Raiders v. Hunslet Warriors - 6/7/13 Lock Lane v. Thatto Heath Crusaders - 29/6/13
Wigan St.Patricks v. Hull Dockers - 22/6/13 Sharlston Rovers v. Wibsey Warriors - National Cup Final - 15/6/13
East Leeds v. Hunsler Warriors - 15/6/13 Hunslet Warriors v. York Acorn - YML Forty-20 Cup - 12/6/13
Lock Lane v. Wath Brow Hornets - 8/6/13 Normanton Knights v. Askam - 1/6/13
Siddal v. Lock Lane - 25/5/13 Bradford Dudley Hill v. Wigan St.Judes - 18/5/13
East Leeds v. Saddleworth Rangers - 11/5/13 Lock Lane v. Wigan St.Patricks - 4/5/13
Normanton Knights v. Shaw Cross Sharks - 27/4/13 Hunslet Warriors v. Oulton Raiders - 20/4/13
Ince Rose Bridge v. West Hull - 13/4/13 Dewsbury Celtic v. Saddleworth Rangers - 6/4/13
Milford Marlins v. Rochdale Mayfield - 30/3/13 Snowed Off - 23/3/13
Lock Lane v. Hull Dockers - 16/3/13 Hunslet Old Boys v. Saddleworth Rangers - RLCC 2nd Rnd - 9/3/13
Hunslet Warriors v. Stanley Rangers - 9/3/13 Leigh Miners Rangers v. Siddal - 2/3/13

Dewsbury Celtic v. West Hull - Yorkshire U18 Cup Final - 29/12/12 Sharlston Rovers v. Nevison Leap - BARLA Yorkshire Cup Final - 29/12/12
English Lions U18s v. AIS - 5/12/12 England Students v. AIS - 2/12/12
Wales U18s v. AIS - 28/11/12 NCL Awards Evening - 1/12/12
Wath Brow Hornets v. Myton Warriors - NCL Grand Final - 18/11/12 Pilkington Recs v. Wigan St.Cuthberts - NW League Grand Final - 18/11/12
Milford Marlins v. Ovenden - RLCC Qualifying Rnd 2 - 17/11/12 Bradford Dudley Hill v. Leeds Met - RLCC 1st Round - 10/11/12
Siddal v. Myton Warriors - Conf League Play-Off - 10/11/12 English Lions U18s v. Wales U18s - 10/11/12
British Police v. Blackbrook - RLCC Qualifying Rnd 2 - 4/11/12 Eastmoor Dragons v. Loughborough Universtiy - RLCC Qualifying Rnd 1 - 28/10/12
Thatto Heath Crusaders v. Leigh Miners Rangers - 27/10/12 Myton Warriors v. West Hull - 27/10/12
Hunslet Warriors v. Egremont Rangers - 20/10/12 Featherstone Ladies v. Bradford - WRL Championship Final - 14/10/12
Leigh East Ladies v. Stanningley - WRL Bowl Final - 14/10/12 Leigh Miners Ladies v. Brighouse - WRL Plate Final - 14/10/12
Shaw Cross Sharks v. Dewsbury Celtic - 13/10/12 Siddal v. Huill Dockers - 13/10/12
Myton Warriors v. Tahtto Heath Crusaders - 6/10/12 Fryston Warriors v. Kells - RFL Tier 4 Challenge Shield Final - 7/10/12
Hemel Stags v. Huddersfield Underbank - NC 3 Grand Final - 29/9/12 Leigh Miners Rangers v. Egremont Rangers - Conf Challenge Trophy Final - 30/9/12
Ince Rose Bridge v. Myton Wariors - 15/9/12 Oulton Raiders v. Leigh Miners Rangers - 15/9/12
Hunslet Warriors v. York Acorn - 8/9/12 Siddal v. Wigan St.Patricks - 8/9/12
Bradford Dudley Hill v. Leigh Miners Rangers - 1/9/12 Thatto Heath v. Leigh East - Conf Youth League Challenge Trophy - 27/8/12
Huddersfield Underbank v. Coventry Bears - 18/8/12 Saddleworth Rangers v. Oulton Raiders - 22/8/12
Siddal v. Myton Warriors - 11/8/12 East Leeds v. Shaw Cross Sharks - 18/8/12
Milford Marlins v. Hunslet Warriors - 4/8/12 Normanton Knights v. Featherstone Lions - 11/8/12
Wigan St.Patricks v. Thatto Heath Crusaders - Conf Challenge Cup Quarter Final - 28/7/12 Leigh Miners Rangers v. Leigh East - 3/8/12
Normanton Knights v. Askam - 21/7/12 Bradford Dudley Hill v. Milford Marlins - Conf Challenge Cup Quarter Final - 28/7/12
Siddal v. West Hull - 14/7/12 Ince Rose Bridge v. Thatto Heath Crusaders - 21/7/12
Featherstone Lions v. Crosfields - 7/7/12 Normanton Knights v. Widnes West Bank - 14/7/12
Stanningley v. Milford Marlins - 23/6/12 Siddal v. Thatto Heath - 30/6/12
East Leeds v. Ovenden - 23/6/12 English Lions v. Welsh Dragons - 23/6/12
Shaw Cross Sharks v. Heworth - 9/6/12 Leigh Miners Rangers v. Myton Warriors - 16/6/12
Leigh East v. Bradford Dudley Hill - Roses Final - 4/6/12 Oulton Raiders v. Siddal - 9/6/12
Bradford Dudley Hill v. Milford Marlins - 26/5/12 Queens v. Sharlston Rovers - BARLA Cup Final - 2/6/12
Castleford Lock Lane v. Bradford Dudley Hill - 19/5/12 Leigh Miners Rangers v. West Hull - 19/5/12
Oulton Raiders v. Waterhead - Conf Challenge Cup 1st Rnd - 12/5/12 Castleford Panthers v. Widnes West Bank - Conf Challenge Cup 1st Rnd - 12/5/12
Siddal v. Leigh East - 5/5/12 York Acorn v. Bradford Dudley Hill - Yorkshire Roses Final - 5/5/12
Wigan St.Patricks v. Myton Warriors - 21/4/12 Leigh East v. Bank Quay Bulls - NW Roses Final - 5/5/12
Leigh Miners Rangers v. Skirlaugh Bulls - 14/4/12 Shaw Cross Sharks v. Eastmoor Dragons - 21/4/12
Siddal v. Saddleworth Rangers - 7/4/12 Bradford Dudley Hill v. Wigan St.Judes - 14/4/12
West Hull v. Hull Dockers - 31/3/12 Dewsbury Celtic v. Shaw Cross Sharks - 7/4/12
Milford Marlins v. Egremont Rangers - 31/3/12 Normanton Knights v. Elland - 31/3/12
Stanley Rangers v. Lock Lane - 24/3/12 Stanningley v. Oldham St.Annes - 24/3/12
Milford Marlins v. Rochdale Mayfield - 17/3/12 Leeds Met v. Loughborough Uni - BUSC Cup Final - 22/3/12
Siddal v. West Hull - RLCC 2nd Rnd - 10/3/12 Bradford Dudley Hill v. Millom - 17/3/12
Featherstone Lions v. East Leeds - 10/3/12 Hunslet Warriors v. Wigan St.Patricks - RLCC 2nd Rnd - 10/3/12
Leigh East v. Thatto Heath - 3/3/12 Oulton Raiders v.Wath Brow Hornets - 3/3/12
Bank Quay Bulls v. Blackbrook - Lancashire Cup Final - 27/12/11 Hunslet Old Boys v. Thornhill Trojans - Yorkshire Cup Final - 27/12/11
England Academy v. AIS - 4/12/11 2011 Community Lions - 7/12/11
Queens v. Thornhill Trojans - BARLA Cup Semi Final - 26/11/11 Wales U-18s v. AIS - 30/11/11
Leeds University v. Northumbria - 19/10/11 Hunslet Warriors v. Wigan St.Patricks - NCL Interim Grand Final - 26/11/11

BARA v. British Police - Steeden Cup Final - 29/9/11 Thatto Heath v. Ince Rose Bridge - National Youth Grand Final - 7/10/11
England Lionhearts v. Scotland Bravehearts - 25/6/11 Gt.Britain Students Reception - 29/9/11
Thatto Heath v. Siddal - NCL Grand Final - 29/5/11 West Hull v. East Hull - Johnny Whiteley Trophy - 2/6/11
NW Women v. Yorkshire - 28/5/11 Sharlston Rovers v. Fryston Warriors - BARLA National Cup Final - 28/5/11
Oulton Raiders v. Stanningley - 12/3/11 Queens v. Drighlington - Yorkshire Cup Final - 15/5/11
Lock Lane v. Wigan St.Patricks - BNC 2nd Rnd - 19/2/11 Leeds Metropolitan v. Loughborough - Universities Super 8 Grand Final - 23/2/11
Oulton Raiders v. Hunslet Warriors - 29/1/11 East Leeds v. Hull Dockers - RLCC 2nd Round - 5/2/11
Bradford Dudley Hill v. Hull Dockers - 15/1/11 East Leeds v. Crosfields - RLCC 1st Round - 22/1/11
Bank Quay Bulls v. West Bank Bears - Lancs Cup Final - 7/1/11 Shaw Cross Sharks v. Stanley Rangers - RLCC Prelim Rnd - 8/1/11
Sharlston Rovers v. Drighlington - Yorks Cup Semi Final - 11/12/10 Bradford Dudley Hill v. Siddal - 11/12/10
Gt.Britain Students v. Australian Universities - 2nd Test - 8/12/10 England Academy v. Australian Schoolboys - 2nd Test - 10/12/10
England Academy v. Australian Schoolboys - 1st Test - 4/12/10 Gt.Britain Students v. Australian Universities - 1st Test - 5/12/10
Blackbrook v. West Bank - Lancs Cup Semi Final - 27/11/10 Frozen Grounds - 27/11/10
Shaw Cross Sharks v. Heworth - 20/11/10 England Community Lions v. Australian Schoolboys - 26/11/10
Castleford Panthers v. Millom - 13/11/10 Thatto Heath v. West Hull - 13/11/10
Eastmoor Dragons v. Hunslet Warriors - 6/11/10 Leigh Miners Rangers v. Bradford Dudley Hill - 6/11/10
Shaw Cross Sharks v. Egremont - 30/10/10 Siddal v. East Hull - 30/10/10
Oulton Raiders v. Normanton Knights - 23/10/10 Stanley Rangers v. Eccles - 23/10/10
Hunslet Warriors v. Waterhead - 16/10/10 Leigh Miners Rangers v. Siddal - 16/10/10
Leigh East v. Dudley Hill - 9/10/10 Milford Marlins v. Widnes St.Maries - 9/10/10

  R.A.F. v. England Students - Steeden Cup Final - 30/6/10
Halton Simms Cross v. Rylands - Champion of Champions Final - 29/5/10 Leigh East v. Queens - BARLA National Cup Final - 29/5/10
GB BARLA Tourists - 16/5/10 Leigh East v. Siddal - National Conference Grand Final - 22/5/10
GB Community Lions v. France A - 17/3/10 Sharlston Rovers v. Drighlington - 28/4/10
Oulton Raiders v. Hull Dockers - 6/3/10 Castleford Panthers v. Thatto Heath - 13/3/10
Normanton Knights v. Wigan St.Patricks - RLCC 1st Rnd - 6/2/10 Castleford Panthers v. Thatto Heath - RLCC 2nd Rnd - 13/2/10
Dudley Hill v. Castleford Panthers - 23/1/10 England Community Lions U-18s v. Wales U-18s - 27/1/10
Reckitts v. Holderness Vikings - Tom Beautiman Cup Final - 2/1/10 Sharlston Rovers v. Leigh East - RLCC Prelim Rnd - 17/1/10
Stanningley v. Thatto Heath - 12/12/09 Sharlston Rovers v. Hunslet Old Boys - Yorkshire Cup Final - 27/12/09
Leigh Miners Rangers v. Wath Brow Hornets - 12/12/09 Oulton Raiders v. Siddal - 12/12/09
Stanningley v. Saddleworth Rangers - 5/12/09 West Bowling v. Normanton Knights - 5/12/09
Leeds Trinity Titans v. Keighley Town - BARLA National Cup - 5/12/09 Leigh East v. Skirlaugh - 5/12/09
Ince Rose Bridge v. Widnes St.Maries - 28/11/09 Milford Marlins v. West Bowling - 28/11/09
England Community Lions U18s v. AIS - 26/11/09 Castleford Panthers v. Myton Warriors - 28/11/09
Dudley Hill v. Heworth - 22/11/09 Leigh East v. Oulton Raiders - 22/11/09
Oulton Raiders v. Skirlaugh - 14/11/09 Lock Lane v. Eastmoor - 22/11/09
Leigh East v. Siddal - 7/11/09 Leigh Miners Rangers v. Wigan St.Patricks - 14/11/09
Stanningley v. Rochdale Mayfield - 24/10/09 Siddal v. Skirlaugh - 31/10/09
West Hull v. Wigan St.Judes - 17/10/09 Eastmoor Dragons v. Shaw Cross Sharks - 24/10/09
Leigh East v. Widnes St.Maries - 10/10/09 Castleford Panthers v. Saddleworth Rangers - 17/10/09
Leigh East v. Hull Dockers - 26/9/09 Oulton Raiders v. Wath Brow Hornets - 3/10/09

Siddal v. Wigan St.Cuthberts - BARLA National Cup Final - 23/5/09  
Siddal v. East Hull - NCL Grand Final - 9/5/09 Halton Simms Cross v. Sharlston Rovers - Champion of Champions Final - 23/5/09
Siddal v. Queens - 11/4/09 England Students v. Celtic Students - 22/4/09
Ireland v. Scotland - Student 4 Nations Championship - 10/4/09 England v. Wales - Student 4 Nations Championship - 10/4/09
Oulton Raiders v. Wigan St.Patricks - 28/3/09 Siddal v. Leigh Miners Rangers - 4/4/09
GB Community Lions v. France A - 19/3/09 Queens v. Leigh East - BARLA National Cup - 21/3/09
Oulton Raiders v. East Hull - 28/2/09 Leeds Met v. Loughborough - University Final - 12/3/09
Featherstone Lions v. The Army - RLCC 2nd Rnd - 14/2/09 Oulton Raiders v. York Acorn - 21/2/09
Queens v. Halton Simms Cross - RLCC 1st Rnd - 24/1/09 Leeds Met v. Edinburgh Eagles - RLCC 2nd Rnd - 15/2/09
Stanley Rangers v. Leigh Miners Rangers - RLCC Prelim Rnd - 3/1/09 Stanningley v. Hull Dockers - RLCC Prelim Rnd - 11/1/09
Sharlston Rovers v. Hunslet Warriors - Yorkshire Cup Final - 28/12/08 Shaw Cross Sharks v. Lock Lane - RLCC Prelim Rnd - 3/1/09
Shaw Cross Sharks v. Elland - 20/12/08 Pilkington Recs v. Halton Simms Cross - Lancashire Cup Final - 27/12/08
Sharlston Rovers v. York Acorn - BARLA National Cup 2nd Rnd - 18/12/08 Lock Lane v. Dudley Hill - 20/12/08
Eastmoor Dragons v. Heworth - BARLA National Cup 2nd Rnd - 13/12/08 Hunslet Warriors v. Wath Brow Hornets - BARLA National Cup 2nd Rnd - 13/12/08
Thornhill Trojans v. Leigh East - 6/12/08 Leigh Miners Rangers v. West Hull - 6/12/08
GB Community Lions U18s v. AIS - 2nd Test - 4/12/08 Siddal v. East Hull - 6/12/08
GB Community Lions U18s v. AIS - 1st Test - 27/11/08 Oulton Raiders v. Skirlaugh - 29/11/08
Thornhill Trojans v. Rochdale Mayfield - 15/11/08 Siddal v. Skirlaugh - 22/11/08
Thornhill Trojans v. West Hull - 1/11/08 Wigan St.Judes v. Oulton Raiders - 8/11/08
Yorkshire v. South Africa Rhinos - 12/10/08 BARLA v. South Africa Rhinos - 17/10/08
Lancashire v. South Africa Rhinos - 5/10/08 Thornhill Trojans v. Hull Dockers - 11/10/08
Siddal v. York Acorn - 27/9/08 Oulton Raiders v. Thatto Heath - 4/10/08
BARLA v. England Students - Skanska Cup Final - 13/8/08 Oulton Raiders v. Hull Dockers - 20/9/08

Bank Quay Bulls v. Ellenborough Rangers - Champion of Champions Final - 24/5/08 East Hull v. Wath Brow Hornets - BARLA National Cup Final - 24/5/08
Shaw Cross Sharks v. Thatto Heath - 12/4/08 East Hull v. Leigh Miners Rangers - Premier League Grand Final - 10/5/08
Siddal v. Leigh Miners Rangers - 29/3/08 Oulton Raiders v. East Hull - 5/4/08
BARLA Lions v. France A - 19/3/08 Eastmoor v. East Hull - 29/3/08
Castleford Panthers v. Skirlaugh - 1/3/08 Siddal v. West Hull - 15/3/08
Oulton Raiders v. Thornhill Trojans - 16/2/08 Siddal v. Queens - RLCC 2nd Rnd - 23/2/08
Dudley Hill v. Dewsbury Celtic - RLCC 1st Rnd - 9/2/08 West Bowling v. Leigh Miners Rangers - 9/2/08
Oulton Raiders v. Oldham St.Annes - RLCC 1st Rnd - 2/2/08 Normanton Knights v. Edinburgh Eagles - RLCC 1st Rnd - 2/2/08
Queens v. Hull Dockers - National Cup 2nd Rnd - 26/1/08 Lock Lane v. Royal Navy - RLCC 1st Rnd - 2/2/08
Leigh East v. Hull Isberg - National Cup 2nd Rnd - 19/1/08 Stanningley v. Glasson Rangers - National Cup 2nd Rnd - 19/1/08
Oulton Raiders v. Ince Rose Bridge - National Cup 1st Rnd - 5/1/08 East Leeds v. Hunslet Old Boys - RLCC Prelim Rnd - 12/1/08
Sharlston Rovers v. Dudley Hill - National Cup 1st Rnd - 22/12/07 Queens v. Sharlston Rovers - Halbro BARLA Yorkshire Cup Final - 30/12/07
Hunslet Warriors v. York Acorn - National Cup 1st Rnd - 22/12/07 Siddal v. Queens - National Cup 1st Rnd - 22/12/07
Shaw Cross Sharks v. Saddleworth Rangers - 8/12/07 Castleford Panthers v. Siddal - 8/12/07
Oulton Raiders v. Hull Dockers - 1/12/07 Thornhill Trojans v. Wigan St.Patricks - 1/12/07
Sharlston Rovers v. Drighlington - Yorks Cup Semi - 17/11/07 West Bowling v. Wigan St.Patricks - 24/11/07
Leigh East v. West Hull - 17/11/07 Thornhill Trojans v. East Hull - 17/11/07
Wigan St.Pats v. East Hull - 3/11/07 Leigh Miners Rangers v. Hull Dockers - 10/11/07
Castleford Panthers v. East Hull - 20/10/07 Eastmoor Dragons v. Skirlaugh - 27/10/07
Eastmoor Dragons v. Leigh Miners Rangers - 6/10/07 Thornhill Trojans v. Rochdale Mayfield - 13/10/07
Thornhill Trojans v. West Bowling - 22/9/07 BARLA v. GB Students - Skanska Cup Final - 3/10/07
BARLA v. GB Students - 12/9/07 Castleford Panthers v Rochdale Mayfield - 15/9/07
National Youth League Launch - 2/9/07 Oulton Raiders v Siddal - 8/9/07
Oulton Raiders v West Hull - 18/8/07 Castleford Panthers v Hull Dockers - 1/9/07

2007 York 9s - Archbishop Dolben Cup - 14/7/07 2007 York 9s - Fairfax Cup - 14/7/07
2007 York 9s - Marston Moor Cups - 14/7/07 GB Academic Lions v. Australian Universities - Carnegie Student Ashes - 3rd Test- 15/7/07
BARLA U23s v. GB Students - 30/5/07 GB Academic Lions v. Australian Universities - Carnegie Student Ashes - 1st Test- 7/7/07
Skirlaugh v Leigh Miners Rangers - National Conference Grand Final - 19/5/07 Ince Rose Bridge v Halton Simms Cross - GMB Cup Final - 26/5/07
Shaw Cross Sharks v Oulton Raiders - 11/4/07 Leigh Miners Rangers v Skirlaugh - 5/5/07
Oulton Raiders v Wigan St.Patricks - 24/3/07 Thornhill Trojans v Skirlaugh - 7/4/07
Hunslet Warriors v Ince Rose Bridge - GMB Cup - 3/3/07 Eastmoor Dragons v Skirlaugh - 17/3/07
East Leeds v Warrington Wizards - RLCC 1st Rnd - 3/2/07 Sharlston Rovers v Ince Rose Bridge - GMB Cup - 17/2/07
West Hull v. Leigh Miners Rangers - 13/1/07 West Bowling v. Hull Dockers - 20/1/07
Milford Marlins v. Rochdale Mayfield - 6/1/07 Eastmoor Dragons v. Wigan St.Patricks - 13/1/07
Stanley Rangers v. East Hull Dragons - Halbro Yorkshire Cup Final - 23/12/06 Oulton Raiders v. Siddal - 30/12/06
Oulton Raiders v. Eastmoor Dragons - 16/12/06 West Hull v. Skirlaugh - 16/12/06
Eastmoor Dragons v. Siddal - 2/12/06 Leigh Miners Rangers v. Wigan St.Patricks - 9/12/06
Oldham St.Annes v. West Hull - 18/11/06 Leigh Miners Rangers v. West Bowling - 25/11/06
Thornhill Trojans v. West Hull - 28/10/06 Oldham St.Annes v. Hull Dockers - 4/11/06
East Hull v. West Hull - 21/10/06 Oulton Raiders v. West Bowling - 21/10/06
Sharlston Rovers Photocall - 12/10/06 Wigan St.Pats v. Leigh Miners Rangers - 14/10/06
BARLA v. The Army - Skanska Cup Final - 4/10/06 Oulton Raiders v. Hull Dockers - 7/10/06
Oulton Raiders v. Oldham St.Annes - 2/9/06 Thornhill Trojans v. Leigh Miners Rangers - 9/9/06

Queens v. Halton Simms Cross - Champion of Champions Final - 27/5/06 Skirlaugh v. Leigh Miners Rangers - GMB National Cup Final - 27/5/06
Oulton Raiders v. Wigan St.Patricks - 1/5/06 Oulton Raiders v. Thornhill Trojans - National Conference Grand Final - 20/5/06
Thornhill Trojans v. East Hull - 29/4/06 Widnes St.Maries v. Siddal - Youth Grand Final - 31/4/06
Gt.Britain Amateurs v. France - 12/4/06 Thornhill Trojans v. Leigh Miners Rangers - 15/4/06
Shaw Cross Sharks v. Wigan St.Patricks - 25/3/06 Shaw Cross Sharks v. Oulton Raiders - GMB Cup - 8/4/06
Sharlston Rovers v. Widnes St.Maries - GMB Cup - 25/2/06 Thornhill Trojans v. Workington Town - RLCC 3rd Rnd - 11/3/06
Oulton Raiders v. Shaw Cross Sharks - 11/2/06 Hunslet Warriors v. Siddal - RLCC 2nd Rnd - 18/2/06
Stanningley v. Castleford Lock Lane - GMB Cup - 21/1/06 East Leeds v. Milford Marlins - RLCC 1st Rnd - 4/2/06
Leigh Miners Rangers v. Wigan St.Patricks - 7/1/06 Oulton Raiders v. Wigan St.Patricks - 14/1/06
Castleford Panthers v. St.Marys College - RLCC Prelim Rnd - 7/1/06 East Leeds v. Hunslet Warriors - 7/1/06
Blackbrook v. Halton Simms Cross - Tetley's Lancashire Cup Final - 27/12/05 Sharlston Rovers v. Queensbury - Tetley's Yorkshire Cup Final - 27/12/05 - 17/12/05
Eastmoor Dragons v. West Hull - 17/12/05 Oulton Raiders v. Wortley Dragons - 17/12/05
Oldham St.Annes v. East Hull - BARLA National Cup - 10/12/05 Normanton Knights v. Crosfields - BARLA National Cup - 10/12/05
Oulton Raiders v. Thornhill Trojans - 3/12/05 Hunslet Warriors v. West Hull - 3/12/05
East Leeds v. Rochdale Mayfield - 26/11/05 Sharlston Rovers - 1/12/05
Cutsyke Raiders v. Sharlston Rovers - Yorks Cup Semi-Final - 19/11/05 Queensbury v. Drighlington - Yorks Cup Semi-Final - 19/11/05
East Hull v. Siddal - 12/11/05 Hunslet Warriors v. Castleford Lock Lane - 12/11/05
Eastmoor Dragons v. Rochdale Mayfield - 29/10/05 Sharlston Rovers v. Embassy - Yorks Cup Qtr Final - 5/11/05
Wigan St.Patricks v. Thornhill Trojans - 15/10/05 West Bowling v. Thatto Heath - 22/10/05
Leigh East v. East Hull - 8/10/05 Oulton Raiders v. Leigh Miners Rangers - 8/10/05
Shaw Cross Sharks v. Wigan St.Patricks - 17/9/05 Thornhill Trojans v. Wath Brow Hornets - 8/10/05
Oulton Raiders v. Skirlaugh - 30/8/05  

BARLA AGM - 12/6/05  
Sharlston Rovers v. Halton Simms Cross - Champion of Champions Final - 28/5/05 Wath Brow Hornets v. Skirlaugh - GMB National Cup Final - 28/5/05
Shaw Cross Sharks in Serbia - 2/5/05 and 5/5/05 Leigh Miners Rangers v. Wath Brow Hornets - National Conference Grand Final - 21/5/05
Sharlston Rovers v. Skirlaugh - GMB Cup - 9/4/05 Thornhill Trojans v. Wigan St.Judes - 30/4/05
Bradford Ladies v. Wakefield Ladies - Challenge Cup Final - 27/3/05 England Schools Under-16s v. France Schools Under-16s - 26/3/05
Thornhill Trojans v. Leigh East - 19/3/05 Sharlston Rovers v. Ince Rose Bridge - GMB Cup - 26/3/05
West Bowling v. Sharlston Rovers - GMB Cup - 5/3/05 Oulton Raiders v. Wigan St.Patricks - 12/3/05
Eastmoor Dragons v. Oldham St.Annes - GMB Cup - 25/2/05 Shaw Cross Sharks v. Rochdale Mayfield - 5/3/05
Sharlston Rovers v. Oulton Raiders - RLCC 2nd Rnd - 19/2/05 Siddal v. Wigan St.Patricks - RLCC 2nd Rnd - 19/2/05
Bramley v. Thornhill Trojans - RLCC 1st Rnd - 6/2/05 Oulton Raiders v. Hull Dockers - 12/2/05
Thornhill Trojans v. Wath Brow Hornets - 29/1/05 Stanningley v. Walney RLCC 1st Rnd - 5/2/05
Leigh East v. Skirlaugh - GMB Cup - 22/1/05 Sharlston Rovers v. Huddersfield Sharks - GMB Cup - 22/1/05
Ince Rose Bridge v. Warrington - Ladies - 16/1/05 Hunslet Warriors v. Stanley Rangers - GMB Cup - 22/1/05
East Leeds v. Waterhead - RLCC - 15/1/05 Heworth v. Loughborough - RLCC - 15/1/05
Orrell St.James v. Bank Quay Bulls - Tetleys Lancashire Cup Final - 28/12/04 Oulton Raiders v. West Bowling - 8/1/05
Milford Marlins v. Askam - 18/12/04 Elland v. Drighlington - Tetleys Yorkshire Cup Final - 28/12/04
GB Students v. Australian Students - 1st and 2nd Tests - 15/12 and 19/12/04 Hunslet Warriors v. East Leeds - 18/12/04
Hull Dockers v. Wath Brow Hornets - Natnl Cup 1st Rnd - 11/12/04 Oulton Raiders v. Wigan St.Judes - Natnl Cup 1st Rnd - 11/12/04
Sharlston Rovers v. Glasson Rangers - Natnl Cup 1st Rnd - 11/12/04 Castleford Lock Lane v. Castleford Panthers - Natnl Cup 1st Rnd - 11/12/04
Milford Marlins v. Eccles & Salford Juniors - 4/12/04 Thornhill Trojans v. Hull Dockers - 4/12/04
Eastmoor Dragons v. Ince Rose Bridge - 27/11/04 Hunslet Warriors v. Featherstone Lions - 4/12/04
West Hull v. Wigan St.Judes - 20/11/04 Oulton Raiders v. Thatto Heath - 27/11/04
Siddal v. Wigan St.Patricks - 13/11/04 Castleford Panthers v. Eccles & Salford Juniors - 20/11/04
Leigh Miners Rangers v. Leigh East - 6/11/04 Eastmoor Dragons v. Millom - 13/11/04
Wakefield Ladies v. Castleford Ladies - 31/10/04 Featherstone Lions v. Shawcross Sharks - 6/11/04
Oulton Raiders v. Oldham St.Annes - 29/10/04 Enid Hepworth Honoured - 30/10/04
East Leeds v. East Hull - 23/10/04 Wigan St.Patricks v. Wigan St.Judes - 23/10/04
Castleford Lock Lane v. Eccles & Salford Juniors - 9/10/04 Leigh East v. Hull Dockers - 16/10/04
Thornhill Trojans v. Leigh Miners - 2/10/04 Gt.Britain Students v. RAF - 6/10/04
Castleford Panthers v. Castleford Lock Lane - 18/9/04 East Leeds v. Hunslet Warriors - 25/9/04
Oulton Raiders v. Wath Brow Hornets - 28/8/04 Siddal v. Wath Brow Hornets - 12/9/04

York 9s - Day 1 - 26/6/04 York 9s - Day 2 - 27/6/04
Siddal v. West Hull - Arriva Trains National Conference Grand Final - 22/5/04 Wath Brow Hornets v. Oldham St.Annes - GMB National Cup Final - 29/5/04
Oulton Raiders v. Thatto Heath 10/4/04 Oldham St.Annes v. Dudley Hill - National Cup 17/4/04
Leeds Uni v. Loughborough Uni - Student Grand Final 31/3/04 Thornhill Trojans v. Siddal - National Cup 3/4/04
England Students v. Lycée Paul Sabatier 24/3/04 Hunslet Warriors v. Milford 27/3/04
Sharlston Rovers v. Normanton Knights - National Cup 6/3/04 Queens v. Dudley Hill - National Cup 20/3/04
Oldham v. Sharlston Rovers - RLCC 4th Rnd - 3/3/04 Featherstone Lions v. Oldham St.Annes - National Cup 6/3/04
East Leeds v. Dudley Hill - 21/2/04 East Hull v. Whitehaven - RLCC 4th Rnd - 2/3/04
Hunslet Hawks v. Featherstone Lions - RLCC 3rd Rnd - 7/2/04 The Challenge Cup at Sharlston Rovers - 23/2/04
Milford v. Walney Central - 7/2/04 Sharlston Rovers v. Dewsbury Rams - RLCC 3rd Rnd - 6/2/04
Oulton Raiders v. West Bowling - 31/1/04 BARLA Yorkshire Youth Finals - 25/1/04
Milford v. Dudley Hill - 24/1/04 West Bowling v. Thatto Heath - 17/1/04
Batley/Dewsbury v. Heavy Woolen Select - 11/1/04 Milford v. Hull Dockers - 10/1/04
East Leeds v. Wigan St.Judes - 10/1/04 Oulton Raiders v. Thornhill Trojans - 3/1/04
Elland v. Queens - Yorkshire Cup Final - 28/12/03 Castleford Lock Lane v. Wigan St.Patricks - 20/12/03
Hunslet Warriors v. Hull Dockers - 20/12/03 Featherstone Lions v. Leigh East - 20/12/03
West Bowling v. Dynamo Moscow - RLCC 2nd Rnd - 14/12/03 Castleford Lock Lane v. Ideal Isberg - RLCC 2nd Rnd - 13/12/03
Sharlston Rovers v. Oldham St.Annes - RLCC 2nd Rnd - 13/12/03 Castleford Lock Lane v. Thatto Heath - 6/12/03
Featherstone Lions v. Siddal - 6/12/03 Featherstone Lions v. Coventry Bears - RLCC 1st Rnd - 30/11/03
East Leeds v. Queens - RLCC 1st Rnd - 29/11/03 Hunslet Warriors v. Orrell St.James - RLCC 1st Rnd - 29/11/03
West Bowling v. Skirlaugh - 22/11/03 Normanton Knights v. Royal Navy - RLCC 1st Rnd - 29/11/03
1895 International Meeting - 22/11/03 East Leeds v. Huddersfield Sharks - 15/11/03
Oulton Raiders v.Ideal Isberg - 1/11/03 Castleford Lock Lane v. West Bowling - 1/11/03
Castleford Panthers v.Widnes St.Maries - 25/10/03 Featherstone Lions v. Castleford Lock Lane - 25/10/03
Oulton Raiders v.Oldham St.Annes - 18/10/03 East Leeds v. Eccles-Salford - 27/9/03
Oulton Raiders v. Leigh MR - 20/9/03 Featherstone Lions v. Ideal Isberg - 13/9/03
Lock Lane v. Oulton Raiders - 13/9/03 Hunslet Warriors v. East Leeds - 6/9/03
Dudley Hill v. Woolston Rovers - 30/8/03 Dudley Hill v. Hull Dockers - 30/8/03
Rugby League's Birthday - 29/8/03 Dudley Hill v. Teesside Steelers - 9/8/03
Leeds Akademiks v. Chester Wolves - 9/8/03 England Amateurs v. Ireland - 26/7/03
Hillsborough Hawks v. St.Albans - National League Div 3 - 19/7/03 Mansfield Storm v. Derby City - Summer Conference - 19/7/03

Scottish Students Tour July 2003 York 9s - Day 2 - 22/6/03
England Lionhearts v. Scotland Bravehearts 21/6/03 York 9s - Day 1 - 21/6/03
BARLA AGM 15/6/03 Leeds Akademiks v. Bridlington Bulls 7/6/03
Siddal v. West Hull Arriva Trains Conference Grand Final 31/5/03 Oldham St.Annes v. West Hull National Cup Final 23/5/03
Leeds Akademiks v. Gateshead Storm 17/5/03 Leeds Akademiks v. Whitley Bay 3/5/03
Leeds Akademiks East Leeds v. Oulton Raiders 19/4/03
Leigh Miners Rangers v. West Hull 12/4/03 Oldham St.Annes v. West Hull 5/4/03
West Hull v. Siddal 29/3/03 Oulton Raiders v. Lock Lane 29/3/03
Skirlaugh v. West Hull Nat Cup Semi-Final 22/3/03 Oldham St.Annes v. Lock Lane Nat Cup Semi-Final 22/3/03
Shaw Cross Sharks v. Saddleworth Rangers 15/3/03 Oulton Raiders v. Leigh East 8/3/03
Lock Lane v. Stanley Rangers - Nat Cup 5th Rnd 8/3/03 Sharlston Rovers v. Skirlaugh - Nat Cup 5th Rnd 8/3/03
Sharlston Rovers v. Oulton Raiders - Nat Cup 4th Rnd 22/2/03 Lock Lane v. Siddal - Nat Cup 4th Rnd 22/2/03
West Hull v. Wath Brow Hornets - Nat Cup 3rd Rnd 15/2/03 East Leeds v. Lock Lane 1/2/03
Siddal v. Eccles 1/2/03 Oulton Raiders v. Ideal Isberg 18/1/03
Sharlston Rovers v. Hunslet Warriors - Nat Cup 1st Rnd 11/1/03 Feath Lions v. Wath Brow Hornets - Nat Cup 1st Rnd 11/1/03
Cas Panthers v. Widnes St.Maries 4/1/03 Lock Lane v. Leigh Miners Rangers 4/1/03
Leigh Miners Rangers v. Siddal - 28/12/02 Castleford Lock Lane v. Ideal Isberg - 21/12/02
Featherstone Lions v. Eccles - 21/12/02 Embassy v.Strela Kazan RLCC 2nd Rnd 15/12/02
Hunslet Warriors v.Woolston Rovers RLCC 2nd Rnd 14/12/02 Featherstone Lions v.Oldham St.Annes RLCC 2nd Rnd 14/12/02
England Academy v.Australian Schoolboys 13/12/02 East Leeds v.Thornhill Trojans 7/12/02
BARLA GB Young Lions v.Australian Schools 4/12/02 Siddal v. Leeds Metropolitan Uni - RLCC 1st Rnd 30/11/02
2002 BARLA Gt.Britain Young Lions Aboriginals v. BARLA Gt.Britain Lions 27/10/02
Aboriginals v. Lancashire County 20/10/02 Oulton Raiders v. Wigan St.Patricks 19/10/02
Oulton Raiders v.West Hull 14/9/02 Castleford Lock Lane v. Thornhill Trojans 5/10/02
Woolston v. Skirlaugh 31/8/02 Siddal v. Oldham St.Annes 24/8/02
BARLA 2002 AGM Rotherham v.Manchester (RL Conference Harry Jepson Trophy) 10/8/02

West Hull v.Leigh Miners Rangers
(National Conference Grand Final) 25/5/02
Queens v.East Hull 30/5/02
West Hull v.Oulton Raiders 11/5/02 Manchester Knights v.Bridlington Bulls 18/5/02
Wyke ARLFC 6/4/02 Chequerfield v.Rockware 20/4/02
East Leeds v.Woolston Rovers 2/2/02 East Leeds v.Featherstone Lions 23/3/02
West Hull at Oldham 27/1/02 Leigh East at Sheffield 26/1/02
Hunslet Warriors v.Queensbury 12/1/02 Oulton Raiders v.Siddal 19/1/02
West Hull v.Siddal 20/12/01 Elland v.Sharlston Rovers (Tetleys YC Final) 31/12/01
Lock Lane v.Ideal Isberg 8/12/01 Normanton v.Ellenborough (RLC) 15/12/01
West Bowling v.Dudley Hill 17/11/01 Leigh East 24/11/01
East Leeds v.Thatto Heath 27/10/01 Brotherton, Drighlington, StJudes, Saddleworth 10/11/01
East Leeds v. Redhill 29/9/01 Oulton Raiders v.Leigh Miners Rangers 20/10/01
Lock Lane v.Woolston Rovers 1/9/01 Oulton Raiders v.Walney Central 22/9/01
BARLA page 1 BARLA page 2
   

All photography on this site © RugbyLeaguePhotos.com